Łańcuchy do koparki

  W naszej ofercie znajdą Państwo całą gamę sprawdzonej jakości i trwałości łańcuchy do koparki oraz do innych maszyn gąsienicowych. Posiadamy zarówno lańcuchy suche do koparek, które dzielą się na uszczelnione i uszczelnione smarowane towotem oraz łańcuchy samosmarowne (olejowe)  do spycharek. Aby nie mieli Państwo wątpliwości w kwestii wyboru właściwych łańcuchów do swojej maszyny proszę pamiętać o kilku charakterystycznych różnicach między łańcuchami suchymi (uszczelnionymi i uszczelnionymi smarowanymi towotem) i samosmarownymi:

  łańcuchy suche (uszczelnione i uszczelnione smarowane towotem) zapinane są na sworzeń. Oczywiście łańcuch uszczelniony smarowany towotem posiada na sworzniach smar, co nie czyni go łańcuchem samosmarownym.

  łańcuch  samosmarowny (olejowy), zapinany jest ogniwem łączącym i skręcany śrubami, ale przedewszystkim posiada na każdym ogniwie i sworzniu tuleje wypełnione smarem, co można sprawdzić na sworzniach poprzez otwory do napełniania łańcucha smarem.

  Cena łańcucha samosmarownego jest prawie dwukrotnie wyższa niż łańcucha suchego. Oczywiście zarówno jeden łańcuch jak i drugi może posiadać inn sposób spinania, w zależności od zastosowanego rozwiązania producenta i wymagań producenta dotyczących konkretnej maszyny.

  Kupując łańcuchy do koparki w naszej firmie macie Państwo pewność że kupiliście wlaściwy łańcuch, o wysokiej wytrzymałości, sprawdzonego producenta o ugruntowanej renomie, w rozsądnej, możliwie niskiej cenie.

  W kwestii łańcuchów samosmarownych do najbardziej popularnych na rynku spycharek serii D4H, D5H, D5K, D5M, D5N, D6H, D6M, D6N, D6R - zgodnie z wytycznymi zawartymi w katalogach maszyn producenta oferujemy łańcuchy smarne łączone na śruby, o większej średnicy tulei na ogniwach, które są wypełnione smarem, z sworzniami z zaworem służącym do napełnienia smarem. Łańcuchy te mają zazwyczaj kolor żółty.

  Łańcuchy do koparki

  Wiele części koparek oraz innych maszyn przeznaczonych do prac budowlanych oraz ziemnych posiada części, które co jakiś czas należy wymieniać, żeby zapewnić jak najwyższą efektywność urządzeń. Czasami zakup tych elementów może nas nieco przerażać, zwłaszcza jeśli czujemy się na tym polu laikami. Nie musimy się jednak obawiać zakupu, ponieważ producenci elementów z chęcią doradzą nam, jakie elementy są właściwe dla posiadanych przez nas urządzeń, a także doradzą, co najlepiej wybrać, by cieszyć się wyjątkową wytrzymałością. Wiele osób zwraca uwagę na to, że łańcuchy do koparki to dla nich najtrudniejszy zakup, ponieważ wybór jest zbyt duży i rzadko kiedy wiadomo, co wybrać, by było nie tylko odpowiednie do posiadanego urządzenia, ale również by w pełni spełniało swoją rolę i robiło to jak najlepiej i jak najdłużej.

  Łańcuchy do koparki suche i samosmarowne

  Tymczasem przede wszystkim należy pamiętać o tym, że wyróżnia się łańcuchy suche oraz samosmarowne – to podstawowy podział łańcuchów do koparek. Suche łańcuchy do koparek są zapinane na sworzeń. Mogą być uszczelnione bądź uszczelnione smarowane towotem – ten drugi rodzaj posiada na sworzniach smar, jednak nie kwalifikuje go to jako łańcucha samosmarownego. Z kolei samosmarowne łańcuchy do koparki są zapinane na ogniwo łączące oraz skręcane śrubami. Każde ogniwo i każdy sworzeń są wyposażone w tuleje, które są wypełnione smarem. Nie jest pewnie dla nikogo zaskoczeniem fakt, że łańcuchy samosmarowne są niemal dwukrotnie droższe od łańcuchów suchych, jednak są one również nieporównywalnie lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem. Niezależnie jednak od tego, jakie dokładnie – suche czy samosmarowne łańcuchy do koparki nas interesują, za każdym razem i w każdej sytuacji warto przede wszystkim znaleźć cieszącego się dobrymi opiniami producenta, u którego uzyskamy najwyższej jakości łańcuchy oraz inne części wymienne do koparek i innych maszyn przeznaczonych do prac budowlanych oraz ziemnych.

  Jak wybrać łańcuchy do koparki dobrej jakości?

  Opinie na temat producentów z łatwością możemy sprawdzić w internecie, gdzie w większości przypadków poznamy również dokładną ofertę danego producenta. Jeżeli nie wiemy, jakie dokładnie łańcuchy do koparki będą odpowiednie do posiadanego przez nas urządzenia, możemy bez skrępowania poprosić o poradę pracowników firmy, u której zakup nas interesuje, a oni z pewnością pomogą nam w profesjonalny sposób, doradzając wysokiej jakości łańcuch, wykonany z najbardziej wytrzymałych materiałów, co w prosty sposób gwarantuje długą żywotność i najwyższy komfort pracy. Warto znaleźć takiego producenta, z którym będziemy chcieli nawiązać dłuższą współpracę, ponieważ duże jednorazowo zamówienia bądź niekoniecznie duże, ale składane regularnie, mogą nam się opłacić, gdyż możemy zostać uhonorowani rabatem ze względu na lojalność wobec danego przedsiębiorstwa. Z takich rozwiązań na szeroką skalę korzystają wszyscy ci, którzy zajmują się branżą budowlaną i są w posiadaniu maszyn, do których co jakiś czas zakupują części wymienne.

  Oferta Entrack-Pol w zakresie łańcuchów do koparek

  Firma posiada wszystkie rodzaje łańcuchów montowanych w gąsienicach koparek i maszyn budowlanych. Posiadamy duże doświadczenie i doradzamy klientom w wyborze odpowiedniego produktu. Jeśli chodzi o łańcuchy suche to oferujemy zarówno łańcuchy uszczelnione jak i uszczelnione smarowane towotem. Proponujemy także rodzaj łańcuchów do koparek i spycharek, które posiadają większą średnicę tulei na ogniwach, łączone na śruby. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zapytań ofertowych.

  W razie jakichkolwiek pytań o łańcuchy do koparki prosimy o kontakt. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i rozwijemy wątpliwości. Zapraszamy do współpracy!

  części do koparek | części do ładowarek | gąsienice stalowe | koła napędowe | rolki jezdne | łańcuchy | lemiesze | gąsienice